To takie proste!
Strona głowna  /  Teatr FANTAZJA!
Teatr FANTAZJA!

"Dorośli dzieciom- Nasza FANTAZJA"

W naszym przedszkolu od roku 2011 funkcjonuje amatorski teatr "Fantazja".  Jest to projekt jedyny w swoim rodzaju w całej gminie ale również w powiecie, a kto wie czy i nie w Polsce . Nasz teatrzyk bowiem tworzą wszyscy pracownicy przedszkola.

Geneza powstania:

Pomysł na teatrzyk narodził się podczas przygotowań do balu karnawałowego, jako forma atrakcyjnie spędzonej przerwy pomiędzy tanecznymi szaleństwami i zabawami.  Obserwowaliśmy również przedstawienia wystawiane w przedszkolu przez teatry objazdowe. Nie zawsze reakcja dzieci była radosna, a miny zadowolone. Jako pragmatycy wiedzieliśmy, co sprawi dzieciom frajdę, a jednocześnie przeniesie na grunt wychowawczy morał bajki. Każdy scenariusz był skrupulatnie i wnikliwie sprawdzany pod kątem merytorycznym.

Największym wyzwaniem dla aktora- amatora jest opinia najbardziej wymagającej publiczności na świecie, czyli dzieci. Z okazji różnych uroczystości teatr"Fantazja" zakasuje rękawy i dla dobra naszych przedszkolaków przenosi i adaptuje najpiękniejsze bajki świata. Scenografię tworzymy sami, podobnie jak całą oprawę muzyczną i sceniczną. Nie raz zdarzyło się, że po godzinach dochodziło do pierwszych prób spektakli. Czasami aktorzy szli na "żywioł".
Wystawialiśmy już "Czerwonego Kapturka", "Zamieszanie w Krainie Bajek"- które było wyzwaniem nie lada logistycznych, gdyż 1 aktor miał przypisanych kilka ról, "Złotowłosą i Trzy Niedźwiedzie", "Trzy Świnki", czy ostatnio teatr kukiełkowy "Skarby Babci Honoratki".

I nie mamy zamiaru na tym zakończyć naszą aktorską przygodę- najważniejsze są uśmiechy małych widzów!!!!

Teatr dziś
"Fantazja" w tym roku szkolnym planuje wystawić dwa przedstawienia, wzbogacilismy swój warsztat aktorski, wzbogaciliśmy swoje kostiumy oraz ręcznie wykonaną scenografię, bardzo często są to nasze domowe akcesoria. Nasz pomysł podoba się Pani Dyrektor i dzieciom, które do dziś zgadują która Pani, była którą świnką ;)

Misja "Fantazji"
W odpowiedzi na słuszną akcję cała Polska czyta dzieciom nasze przedszkole poszło o krok dalej... Opowiadamy bajki w sposób czytelny, inny i zabawny.
Jesteśmy tu po to, by rozweselać buzie najmłodszych, zgodnie z naszą dewizą " Dorośli - dzieciom". Bo w każdym z Nas- dorosłych drzemie dziecko....

Oto i niektóre zdjęcia  z naszych spektakli Czerwony Kapturek i Trzy Świnki:

PRZEDSTAWIENIA "FANTAZJI"

Rok rocznie staramy się wystawić naszym kochanym przedszkolakom przedstawienia!
I tak od 2013 roku wystawiamy Przygody Kubusia Puchatka z okazji Dnia Pluszowego Misia - " Kubuś Puchatek i Balonik", " Kubuś Puchatek i 7 nieszczęść", "Kubuś Puchatek i nowy przyjaciel", "Kubuś Puchatek i zmartwienia Tygryska" oraz inne sztuki i przedstawienia również kukiełkowe!

W roku 2017/2018 chcemy rozszerzyć naszą działalność i zaprosić Rodziców do współpracy i współnie wystawić musical!!! Na pewno opiszemy przygotowania, już teraz serdecznie zapraszamy do udziału!

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-22