Samorządowe Przedszkole w Tokarni
To takie proste!
Samorządowe Przedszkole w Tokarni
Strona głowna  /  Wydarzenia
'
NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018
Poniżej zamieszczamy Państwu relację z najważniejszych wydarzeń w życiu naszego przedszkola...
WSZYSTKIE ZDJĘCIA UMIESZCZANE SĄ W GALERII- zapraszamy do oglądania i komentowania

 

więcej zdjęć w galerii!


 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!!!

Nadszedł smutny i jednocześnie radosny dzień dobry- zakończenie roku szkolnego. Pożegnaliśmy nasze starszaki, z uśmiechami na twarzy opuściły nasze mury, by od 1 września rozpocząć naukę szkolną. Wszystkim naszym absolwentom życzymy udanych wakacji i samych szóstej w szkole. A pozostałym przedszkolakom życzymy udanego wakacyjnego i bezpiecznego wypoczynku!!!

PIKNIK PRZEDSZKOLNY "JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM"

10 czerwiec godzina 14:30- nasz park zamienił się w królestwo dzieci i zaproszonych gości. Odbył się w tym dniu 6 już Rodzinny Piknik. Tym razem hasłem naszej uroczystości były słowa piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem..." ze względu na szczególny rok- 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Postanowiliśmy pokazać, że rozbudzamy szacunek i miłość do Ojczyzny oraz zaszczepiamy wartości patriotyczne. Nasz występ rozpoczęła Pani Dyrektor. Następnie dzieci z grupy Muchomorków wyrecytowały wiersz "Katechizm Polskiego dziecka", a po krótkim wprowadzeniu zaprezentowaliśmy piosenki, które wzięły udział w Gminnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Krzczonowie, gdzie Tygryski zdobyły 1 miejsce. Następnie Rybki dały pokaz taneczny w piosence "Wiewióreczka", Pszczółki tańczyły "Krakowiaka", Tygryski "Taniec góralski", a Smerfy "Poloneza". Po części oficjalnej dzieci korzystały z darmowych atrakcji- dmuchańców, malowania twarzy, kręcenia baloników, animacji oraz wielu innych. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pikniku. Sponsorom, Rodzicom, zaproszonym Gościom, Mamom i Tatom obsługującym stoiska z grillem, sklepikiem i kawiarenką. Bez Państwa obecności i pomocy nie moglibyśmy przygotować tak wspaniałej imprezy skierowanej do naszych najmłodszych. Wszystkim ludziom gorącego serca i obecnym na naszej imprezie- DZIĘKUJEMY!! Lista sponsorów i osób wspierających piknik wywieszona jest na tablicy przedszkolnej. DZIĘKUJEMY RAZ JESZCZE i zapraszamy być może za rok :))
 

DZIEŃ DZIECKA- WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ...

 

"NIECH ŻYJĄ NASZE KOCHANE MAMY"- STO LAT W DNIU ICH ŚWIĘTA!!

26.05 Dzień Matki- uroczy dzień w kalendarzu każdego dziecka i dorosłego. Szczególny, bo trwający 365 dni w roku. Nasze drogie Mamy przyjęły zaproszenie na spotkanie z okazji ich święta. Nasze skromne uroczystości odbywały się w przededniach Święta Matki. W środę 23.05 występowały Muchomorki, Pszczółki i Tygryski, a w piątek 25.05 Rybki i Smerfy. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności- wiersze, inscenizacje, piosenki, układy taneczne. Niejednej Mamie ze wzruszenia odjęło mowę, gdy dzieci wręczały upominki szeptający przy tym "Kocham Cię Mamo". Drogie Mamy życzymy Wam radości z posiadania cudownych dzieci, szczęścia i spełnienia marzeń. Niech Dzień Matki trwa cały rok!

 

NASZE PRZEDSZKOLAKI WŚRÓD WYRÓŻNIONYCH I NAGRODZONYCH W GMINNYM KONKURSIE POŻARNICZYM!

Miło  nam poinformować Państwa, że wśród naszych 6-latków biorących udział w konkursie pożarniczym aż dwoje zostało docenionych. Wyróżnienie za pracę "Pożar domu w nocy" otrzymała Edytka Czyszczoń z grupy "Tygrysków" i II miejsce zajął Jaś Zadora (gr. Tygrysków) ze wspaniałą pracą pt."Gaszenie pożaru lasu". Łącznie 6 dzieci z naszego przedszkola brało udział w konkursie a ich prace były naprawdę staranne, dokładne i oddawały charakter niebezpiecznej pracy druhów strażaków. Każdego dnia doceniamy  ich  służbę. A naszym  przedszkolakom gratulujemy!!


ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU RODZINNEGO "POLSKA- MÓJ KRAJ RODZINNY"

Serdecznie gratulujemy wszystkim  Rodzinom, które wzięły udział w konkursie rodzinnym. Prace zostały  wykonane z wielką pieczołowitością i pomysłowością. Jury miało ogromny problem z wyborem  najlepszych prac, bowiem wszystkie znajdowały się w tym gronie. Każdy uczestnik  konkursu otrzymał upominek za udział. Jury przyznało I, II i III miejsce oraz 5 wyróżnień. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim  uczestnikom!!!

 


NASZE DZIECI ŚPIEWAJĄ PIOSENKI PATRIOTYCZNE- KONKURS PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH W KRZCZONOWIE

10 maja w Przedszkolu w Krzczonowie odbył się I Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych, w którym wzięły udział nasze przedszkolaki z grup Pszczółek, Smerfów i Tygrysków. Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom, wszystkie występy były dopracowane a jury oceniające występy miało nielada problem z oceną!

Nasze Tygryski zajęły pierwsze miejsce w kategorii grupowej wyśpiewując " My, Pierwsza Brygada" i "Warszawskie dzieci" . Występ był tak zachwycający, że Panie dostały z wrażenia gęsiej skórki :)

Gratulujemy wszytskim grupom- za piękne występy oraz Tygrysom- pięknie!!


LEKCJA HISTORII Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

"Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie. Uczcimy Ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie- Witaj Maj, 3 Maj..." Dokładnie 227 lat temu pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej miała być gwarantem nienaruszalności struktur Państwa Polskiego. Był to siedmiomilowy krok w polskim prawodastwie, szkoda tylko, że zmarnowany przez niektórych Polaków i zaborczych sąsiadów. Niemniej jednak wzorem amerykańskim spisano prawa i obowiązki każdego Polaka, uporządkowano prawa i przepisy.

Nasze przedszkolaki przeniosły się w XVIII wiek w czasy rozbiorów. Obejrzeliśmy Animowaną Historię Polski i nauczyliśmy o symbolach narodowych. Po prezetnacji starszaki zaprezentowały piosenki patriotyczne przygotowywane na konkurs.


OSIĄGNIĘCIA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Uff, dzieje się w naszym przedszkolu- konkurs tu, konkurs tam. Jesteśmy ogromnie dumni z naszych przedszkolaków, że chcą reprezentować nasze przedszkole, że wszleka działalność sprawia im radość. W przeciągu kilku miesięcy tak prezentują się dokonania naszych zdolnych dzieci:

GMINNY KONKURS RECTATORSKI:

I miejsce Jakub Zięba

udział : Wiktoria Pasiowiec, Dawid Luberda

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

II miejsce : Jakub Zięba

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "Wiosna, ach to Ty"

I miejsce Wiktoria Pasiowiec

I miejsce Karol Proszek

Wyróżenienie: Laura Kluska,

III miejsce Natalia Stożek,

II miejsce Iga Korbel

udział: Maria Sumera

A przed nami rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu ! Gratulujemy wszystkim biorącym udział już dziś!!!

22 KWIECIEŃ DZIEŃ ZIEMI- SPRZĄTANIE ŚWIATA

"  Chrońmy lasy, chrońmy wodę

Dbajmy o przyrodę,

 Uczmy kochać las i łąkę
  Pokolenia młode..."
 
Nasza piękna planeta- Ziemia- bardzo często potrzebuje naszej pomocy. Człowiek potrafi niszczyć naszą przyrodę swoimi wytworami- śmieci, zanieczyszcza, zabija zagrożone gatunki zwierząt i roślin. To od nas ludzi, a szczególnie młodych pokoleń zależy przyszłość naszego świata. 22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Ziemi. Chociaż taki dzień powienien obchodzony być 365 dni w roku. Cały tydzień poprzedzający Święto Ziemi mówiliśmy w przedszkolu o ekologii i działaniach mających na celu ochronę przyrody. Trudne słowa trafiały do naszych przedszkolaków- recykling, segregacja, ekologia. A w poniedziałek 23 kwietnia odbyła się u nas prezentacja multimedialna poświęcona ochronie przyrody i Dniu Ziemi. Wraz z przedszkolakami zakasaliśmy rękawy i wyszliśmy do parku na sprzątanie naszego otoczenia. Ile śmieci trafiło do naszych worków!! To niewyobrażalne! Dbajmy o naszą planetę- taki jest cel każdego Przyjaciela Przyrody! A my Młodzi Ekolodzy składając uroczyte ślubowanie będziemy przyczyniać się do tego, że nasz świat będzie zdrowszy i piękniejszy!

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Z inicjatywy nauczycielki Edyty Kmiecik odbył się po raz trzeci konkurs recytatorski dla dzieci przedszkolnych. Tym razem tematyka konkursu związana była z twórczością Doroty Gellner. Po występach uczestników konkursu i wręczeniu nagród wszystkie dzieci uczestniczyły w przedstawieniu "Kolorowy ptak". W jury zasiedli p. Krystyna Śliwa- nauczyciel SP1 w Tokarni, logopeda Małgorzata Stopka oraz p. Bartłomiej Dyrcz- dyrektor GOK-u.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci i ich udział w konkursie, poziom konkursu był bardzo wysoki. Dziękujemy również szanownemu jury za sprawiedliwy werdykt!

WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE

JAKUB ZIĘBA- PRZEDSZKOLE W TOKARNI

II MIEJSCE

MAŁGORZATA RYCHLICKA- PRZEDSZKOLE W KRZCZONOWIE

III MIEJSCE

ANTONI GAWLAK- ODDZ. PRZEDSZKOLNY W SKOMIELNEJ CZARNEJ

WYRÓŻNIENIE

KARINA MIREK- ODDZ. PRZEDSZKOLNY W BOGDANÓWCE

ALEKSANDRA PĘCEK- ODDZ. PRZEDSZKOLNY W SKOMIELNEJ CZARNEJ

 

 

GRATULUJEMY!!!!!!

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się śniadanie wielkanocne- dzieci mogły skosztować potraw wielkanocnych- jaj, babeczek, sałatki oraz chrzanu :) Kultywowanie tradycji pozwala dzieciom zapoznać się ze zwyczajami świątecznymi oraz religijnymi. Nie zabrakło kropelek wody symbolizujących śmigus- dyngus. Życzliśmy sobie zdrowych, spokojnych Świąt, rodzinnej atmosfery oraz radości ze Zmartywchwstania Jezusa i takie życzenia składamy również na Państwa ręce.

 

WESOŁEGO ALLELUJA!


TRADYCJE WIELKANOCNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Święta nadchodzą wielkimi krokami, wszędzie już palmy, bazie, jajeczka, koszyczki. Nasze przedszkolaki jak, co roku wykonują tradycjne ozdoby wielkanocne, przed Niedzielą Palmową były to kwiaty bibułkowe do naszych palm.

A w tym tygodniu królować będą...PISANKI :) Różne techniki i różne materiały, a efekt końcowy zdobić będzie nasz wielkanocny stół, bo śniadanie wielkanocne już w środę- 28.03- w tym dniu prosimy o elegancki ubiór :)


POWITANIE WIOSNY- "WITAJ WIOSNO"

Nareszcie przyszła do nas, zaświeciła słonkiem, zaprosiła bociany i zaczarowała kwiaty- WIOSNA. Tradycyjnie dzieci wraz z Paniami przygotowały Marzannę, kukłę ekologiczną bo w całości z papieru i słomy, która symbolizowała odchodzącą zimę. Pani Edytka wraz z dziećmi z grupy "Muchomorków" i "Pszczółek" przygotowała dla dzieci krótkie przestawienie "Witaj Wiosno".

A zaraz po nim wspólnie wszystkie grupy poszły pożegnać zimę i wyrzucając Marzannę, krzyczeliśmy przy tym głośno "Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno, zrób miejsca wiośnie i uciekaj, gdzie pieprz rośnie!". Wracaliśmy do przedszkola niosąc gałązki przewiązane zielonymi wstążeczkami niczym nasz zielony gaiczek. Tradycja musi być - zima pożegnana, a wiosna przywitana :)

 

SMERFY, TYGRYSKI i MUCHOMORKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TOKARNI

21.03 na zaproszenie Pani dyrektor Ewy Kawończyk i Pani Małgosi Majerek nasze starszaki wraz z dziećmi z OREW-u w Skomielnej Czarnej uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Smerfy", które przygotowała dla nas grupa teatralna uczniów gimnazjum. Pani Dyrektor ciepło nas powitała w szkolnym progach, szczególnie te dzieci, które już od września zostaną uczniami pierwszej klasy :) i zaprosiła na spektakl...

Dzieciom szczególnie podobał się rapujący i śpiewający Klakier oraz Ciamajda, który wciąż się przerwacał :) Bardzo dziękujemy za fantastyczne przedstawienie i zaproszenie!

Po występie czas na pamiątkowe zdjęcie!


TYGRYSKI I RYBKI NA PRZEDSTAWIENIU " PRZYGODY DZIELNEGO SZEWCZYKA" W MYŚLENICACH

19.03 Nasze przedszkolaki pora kolejny wyjechały na wycieczkę do Myślenic, do Myslenickiego Domu Kultury. Na deskach myślenickiego teatru odbyło się iście gwiazdorskie szoł. I chociaż mróz w tym dniu dawał się we znaki pojechaliśmy na wycieczkę w dobrych humorach. A co się  działo podczas przedstawienia?

Uff, były ochy i achy, śpiewy i radości, oklaski i wzuszenia. W przerwach pomiędzy aktami aktorzy prezentowali żonglerkę, akrobacje, układy taneczne i magiczne. Dzeci uśmiechnięte wróciły do przedszkola przegryzając swoje co nieco z plecaków w drodze :)


SPARTAKIADA MATEMATYCZNA!

Matematyka to królowa wszystkich nauk, to wiedzieli już nawet starożytni :) A nasze dzieci? Lubią wyzwania matematyczne, zwłaszcza w połączeniu z dobrą zabawą :) Jednym z takich matematycznych wyzwań była spartakiada- grup młodszych i starszych :) Pani Alinka Hanuszek poprowadziła spartakiadę dla starszaków.

Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce PSZCZÓŁKI

II miejsce ex aequo SMERFY I TYGRYSKI

Cóż, czasami szczęście sprzyja lepszym, szczególnie podczas wyrzucania oczek na kostkach :)


SMERFY NA PRZEDSTAWIENIU "KAROLCIA" W MYŚLENICACH

Nasze starszaki wyjechały na wycieczkę do Myślenic na adaptację lektury szkolnej pt. "Karolcia", dzieciom bardzo się podobało, szczególnie iluminacje świetlne. Grę aktorską dzieci oceniały bardzo pozytywnie, a wesoły autobus wraz  kierowcą śpiewał całą drogę piosenki :) Nasze starszaki po powrocie rysowały przygody książkowej Karolci :)


W KARNAWALE SAME BALE! BAL 2018!!!! "

" Uwaga, wszyscy fani! Marzymy i po chwili marzenia nas przeniosą do słonecznej Brazylii.Tam w Rio de Janeiro przez cudne dni i noce tańczą dzieci, dorośli..." Tak śpiewała Majka Jeżowska o owocowym karnawale, my obchodzimy karnawał jako taki- czas zabawy i zajadania słodkości :) W tym roku bal karnawałowy po raz kolejny wypadał w tłusty czwartek, co pozwoliło dzieciom zapoznać się również z zapustami. Przygotowywaliśmy się do imprezy cały tydzień- maski karnawałowe, stroje, dekoracje uff działo się. Przenieśliśmy się do słonecznej Brazylii,do Rio de Janeiro i do Wenecji, oglądaliśmy zdjęcia, filmy, projekcje oraz uczyliśmy się....samby! :)

A sam bal? No cóż działo się...nasze sale wyglądały obłędnie, udekorowane nabrały klimatu. Były pokazy strojów, konkursy oraz słodki poczęstunek! Bawiliśmy się od bladego świtu aż do popołudnia :) Pan Sylwek wykonywał pamiątkowe zdjęcia, które będzie można zakupić po feriach u nauczycieli :)


MUCHOMORKI I PSZCZÓŁKI W MYŚLENICACH

Nasi milusińscy pojechali na wycieczkę do Myślenic. W pierwszej kolejności udali się do MDKu na przedstawienie, które zachwyciło ich grą świateł. Po udanym występie odwiedzili Pana organistę Jacka Basistę, który zgodnie z obietnicą przeniósł ich w świat muzyki organowej.

Wielkie organy oraz specyficzna muzyka organowa sprawiły, że dzieci jeszcze bardziej zachwyciły się muzyką. Wróciły z wycieczki zmęczone i podekscytowane. Do popołudnia budowały później w salach z dużych klocków namiastkę organów, a zapytane w co się bawią odpowiadały...w organistę :)


SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Jednym z naszych dóbr narodowych są piękne lasy oraz przyroda, którą człowiek otacza coraz większym szacunkiem. My również uczymy dzieci poszanowania przyrody  i dzięki wizycie Pana Leśniczego Łukasza Adamczyka mogliśmy sie dowiedzieć wielu wspaniałych i ciekawych rzeczy. Pan Leśniczy przybył do naszego przedszkola w piątek 02.02. Przygotował swoje wystąpienie bardzo starannie.

Za pomocą prezentacji multimedialnej, odgłosów przyrody oraz różnych ciekawych eksponatów opowiedział nam o lesie, o drzewach, o zwierzętach i ich zwyczajach. Przypomniał nam zasady zachowania się w lesie oraz potrzebę dbania o nasze środowisko. Ofiarował nam również budki dla ptaków, pokarm do dokarmiania ptaszków w naszym parku oraz mały gadżet dla każdego dziecka.

Jesteśmy zachwyceni wizytą Pana leśniczego z całego serca bardzo mu dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok! :)

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Chociaż zima nie rozpieszcza nas w tym roku i śniegu jest jak na lekarstwo to mamy  w naszym kalendarzu dwa najgorętsze dni - 21 i 22 styczeń - święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Tradycyjnie od kilku tygodni przedszkolaki pieczołowicie wykonywały upominki, przeprowadzały próby przedstawień oraz...niektóre pochorowały się na kilka dni przed imprezą :) Dzień Babci i Dziadka budzi wiele emocji, zapraszamy w końcu naszych najbliższych na wielką imprezę. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora GoKu mieliśmy do dyspozycji salę widowiskową, piękną scenę oraz nagłośnienie (wraz z obsługą techniczną)- za co składamy gorące, gorące podziękowania.

Nasze kochane Mamy wcieliły się w rolę gospodyń i zadbały o naszych gości, a dzieci? Dzieci pięknie wystąpiły na scenie...o godzinie 10:30 wystąpiły- Rybki i Muchomorki. O godzinie 12:30 występ rozpoczęły pięknym polonezem Smerfy, następnie na scenę weszły krokiem krakowiaka Pszczółki. Jako ostatni swój występ zaprezentowały Tygryski ze skeczem "Jak to z babcią i dziadkiem było". Zwieńczeniem występów był pokaz tańca kółka tanecznego oraz rozdanie Dziadkom upominków. Dziękujemy za tak liczną obecność, za wszelką pomoc oraz gorące serce. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą imprezę- Mamom, Dyrektorowi Goku Bartłomiejowi Dyrczowi, Panu Sylwkowi Jamrozikowi, Wójtowi Gminy Tokarnia za obecność i pomoc. A kochanym Babciom i Dziadkom śpiewamy głośne sto lat i życzmy wszystkiego najlepszego.

 

Istnieje możliwość zakupu płyty DVD z uroczystości- zgłoszenia prosimy składać u wychowawców.

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

"Muzyka to sztuka cieszenia się i smucenia bez powodu"- Tadeusz Kotarbiński 

W tym roku podkreślamy szczególne miejsce muzyki w życiu człowieka, pozwalamy naszym przedszkolakom jeszcze mocniej i bliżej obcować z muzyką. Tym razem spotkaliśmy się z osobami profesjonalnie zajmujących się muzyką oraz z naszymi absolwentami, którzy grają na instrumentach oraz są uczniami szkoły muzycznej. Spotkanie zogranizowała pani Alina Skóra. W imieniu przedszkolaków zaprosiła pana Jacka Basistę- organistę, panią Monikę Basistę- nauczycielkę szkoły muzycznej oraz panią llonę Bylicę- wokalistkę. Poznaliśmy zawody zaproszonych gości,wysłuchaliśmy koncertu kolęd w ich wykonaniu, mieliśmy przyjemność wysłuchania przygotowanych kolęd przez nasze absolwentki- Alę, grającą na keybordzie, Laurę grającą na gitarze i Gosię grającą na akordonie.

Dzieci z zapartym tchem słuchały informacji na temat instrumentów oraz podstawowych wartości muzycznych. Bardzo dziękujemy za owocne spotkanie!!

 

 


PRZEDSZKOLNA WIGILIA ORAZ KONCERT "IDĄ, IDĄ KOLĘDNICY"

Jedną z wielu tradycji w naszym przedszkolu jest uroczysta, świąteczna Wigilia. Takie spotkania uczą nas zasad kulturalnego zachowania się przy stole ale i szacunku dla tradycyjnych wartości. I chociaż nas- przedszkolaków jest dużo i nie jesteśmy w stanie zmieścić się wszyscy to taka podniosła atmosfera udziela się wszystkim. W oczekiwaniu na naszą Wigilię, zebraliśmy się w sali Tygrysków, by wspólnie kolędować.

Koncert kolęd pt. "Idą, idą kolędnicy" był niewątpliwie na bardzo wysokim poziomie.Występ rozpoczęły dziewczynki z Tygrysków tańcząc "Kołysankę dla Jezuska", a później cała grupa odśpiewała "Skrzypi wóz" instrumentalizując znaną kolędę. Kolejne zaprezentowały się "Smerfy" śpiewając "A wczora z wieczora", następnie wystąpiły "Pszczółki" oraz "Rybki", które wprowadziły nas w zimowy nastrój, kolejne wystąpiły "Muchomorki" z kolędami oraz piosenkami zimowymi.

Występy grup przeplatane były opowieściami kolędniczymi, na końcu wystąpiły dzieci z kółka rytmiczno- tanecznego, które zaprezentowały pokaz grupy kolędniczej z gwiazdą, a po nim trio- Kacperek, Marysia i Benio zaśpiewali patorałkę "Pastuszek bosy".

Wspólne kolędowanie zakończyliśmy śpiewając jedną z ulubionych kolęd dzieci "Świeć gwiazdeczko mała świeć" na pełną moc naszych gardeł.

Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na spokojną Wigilię. Dzieci po wspólnej modlitwie zasiadły do przygotowanych stołów. Tradycyjnie zasmakowały w uszkach z barszczem oraz filetem rybnym. Jako upomniki dzieci dostały po pomarańczy oraz czekoladowej figurce. Wszystkim naszym Przedszkolakom oraz ich Rodzinom życzmy zdrowych, spokojnych Świąt oraz samych radosnych i szczęśliwych chwil w Nowym Roku :)

 


SPOTKANIA WIGILIJNE Z RODZICAMI:

 

21.12 MUCHOMORKI

Jako ostatni swoje spotkanie z Rodzicami zorganizowały Muchomorki, które zaprezentowały przygody bałwanków oraz aniołków, a także historię Narodzin Pana Jezusa. Występy dzieci okraszone były tańcem oraz wspólnym śpiewaniem kolęd. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom naszych Muchomorków za przybycie, Wasza obecność wiele dla nas znaczy, a uśmiech kochanej mamy czy taty sprawia, że nawet zapomniania rola dla małego aktora nie jest tak bardzo stresująca. Wszystkim Rodzicom dzieci wręczyły piernikowe choineczki, a także życzyły im Wesołych Świąt.

 

20.12 PSZCZÓŁKI

Nasze kochane Pszczółki na spotkanie z Rodzicami przy choince przygotowały jasełka oraz własnoręcznie wykonane bombeczki- jako upominek dla kochanych Rodziców. Wielkim wyzwaniem jest odegranie scen z życia Świętej Rodziny, ale dzielnym Pszczółkom się to udało. Dzieci nie tylko występowały ale i kolędowały a po występie zaprosiły swoich bliskich na wspólny poczestunek. Rodzicom, dziękujemy z wspólnie spędzone chwile, za Waszą obecność Drodzy Rodzice i Wasze nieocenione wsparcie. Życzmy Wam Wesołych Świąt :)

19.12 RYBKI

Nasze najmłodsze Rybki zaprosiły również swoich Rodziców na spotkanie przy choince i żłóbeczku Pana Jezuska. Obok Złóbka stała Maryja i Józef, byli pastuszkowie i dzieci z darami dla Pana, aniołkowie i gwiazdeczki. I chociaż maluszki w ostatnich tygodniach troszkę się pochorowały przedstawienie i tak się udało, a Rodzice ze wzruszeniem obserowali swoich dzielnych aktorów. Na zakończenie dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane lampiony- choineczki. Nie zabrakło słodkiego poczętunku i wspólnych chwil przy kolędach. Życzmy wszystkim Rybkom i Rodzicom WESOŁYCH ŚWIĄT!

19.12 SMERFY

Najstarsze Smerfy zaprosiły swoich Rodziców na prawdziwe jasełka! Oj było, strojnie, pięknie i nastrojowo. Dzieci wcześniej wraz z Panią Alinką, Panią Małgosią i Panią Jolką upiekły i ozdobiły pierniczki choinkowe, które wręczyły Rodzicom jako upominki. Po pięknym przedstawieniu jasełkowym Rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek. Bardzo dziękujemy im za ich obecność. Drogim Smerfom i Rodzicom jeszcze raz życzmy WESOŁYCH ŚWIĄT!

18.12. TYGRYSKI

"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...dzień zwykły dzień, który liczy się od zmorku"- tą piosenką dzieci przywitały zaproszonych Rodziców oraz zaprosiły na krótką opowieść o historii Bożego Narodzenia oraz tradycjach wigilijnych. Podczas opowieści dzieci uzupełniały własną szopkę oraz zaprezentowały nieco inne  kolędy. Na koniec nie zabrakło życzeń, uścisków oraz ....prezentów. Dzieci ponad dwa tygodnie wykonywały bombki dla swoich Rodziców. Pieczołowicie i uparcie wbijały cekinki. Bombki naprawdę były bardzo ładne, a wręcz niezwykłe. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz wspólnych chwil przy choince. Bardzo, bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie, za poświęcony czas i uśmiech, którym nas państwo obdarowaliście, za współpracę, za pomoc, za dobre chęci. Dziękujemy, że grupę Tygrysków tworzą tak cudowne dzieci oraz ich Rodzice. Życzymy jeszcze raz wszystkim : WESOŁYCH ŚWIĄT!!


WARSZTATY MUZYCZNE W GOK-U spotkanie z P. Bartłomiejem Dyrczem

Nie mylił się ten, kto kiedyś powiedział, że od muzyki piękniejsza jest tylko cisza. Nie od dziś wiadomo, że jednym z warunków prawidłowego rozwoju dziecka jest jego stymulacja poprzez ruch i muzykę, a dzieci jak to dzieci kochają śpiewać i tańczyć- a słoń bardziej dorosłym na ucho nadeptuje niż dzieciom. Dzięki ogromnej uprzejmości Pana Dyrektora Gok-u Bartłomieja Dyrcza mieliśmy możliwość uczestniczyć w niezapomnianym spotkaniu. Wysłuchaliśmy utworu księdza J. Macha o trzech dzwonach, poznaliśmy historię budowy tokarskiej dzwonnicy, dowiedzieliśmy się kilka ciekawostek o niezywkłej osobie prałata Macha, a wszystko to okraszone przepiękną prezentacją multimedialną. Dodatkowo Pan Bartłomiej zapoznał nas z instrumentami- och jakaż cisza panowała na sali, gdy opowiadał nam o najstarszych instrumentach świata oraz tych najbardziej niezwykłych- drumla, cajon- skrzynia perkusyjna, gitara oraz flet z Peru.

Pan Bartłomiej wprowadził nas w nastrój muzyczny swoim pokazem oraz śpiewem. Wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy- Lulajże Jezuniu, Pójdźmy wszyscy do stajeni, Wśród nocnej ciszy. Wyklaskiwaliśmy rytmy, podziwialiśmy umiejętności Pana Bartłomieja. Na zakończenie dzieci przeniosły się w świat kina. Dzięki możliwościom sala GOK-u zamieniła się w salę kinową a dzieci obejrzały przepiękną bajkę muzyczną wytwórni Dream Works jeden z kinowych hitów 2016 roku.

Dziękujemy Panu Dyrektorkowi za przepięknie przeprowadzoną lekcję muzyki :))

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

6 grudnia imieniny obchodzi najmilszy ze Świętych. Święty Mikołaj. Z tej okazji każde grzeczne dziecko zaprasza go tego dnia do swojego świata. Raduje się, gdy przynosi im podarunek...nieważne czy to w skarpecie, czy w bucie, czy pod poduszką... to jego specjalność by obdarować tego dnia każdego. Oczywiście GRZECZNEGO :)

Mikołaj pamięta również o naszym przedszkolu. Dzieci nie mogły się go doczekać....W oczekiwaniu na Mikołaja przestępowały z nogi na nogę, niespokojne nasłuchiwały dźwięków dzwonka obwieszczających jego nadejście. I wreszcie jest! Oto on! Mikołaj...

Dzieci gorąco powitały Mikołaja, zaśpiewały mu piosenki, wspólnie kolędowaliśmy a także obiecaliśmy poprawę (w niektórych przypadkach :))...Mikołaj wyjawił nam również historię swojego życia oraz obiecał wrócić do nas- grzecznych przedszkolaków za rok

Historia życia Biskupa Mikołaja

"Mikołaj był biskupem w mieście Mirra. Urodził się w Patarze na terenie obecnej Turcji około 270 roku. Od najmłodszych lat Mikołaj był bardzo pobożny i chętnie pomagał ubogim, co było o tyle łatwiejsze, że jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi. Pewnego dnia dowiedział się, że jeden z mieszkańców Patary popadł w biedę. Wychowywał on trzy córki, które z braku pieniędzy nie mogłyby wyjść za mąż. Mikołaj wrzucił im przez okno sakiewkę z pieniędzmi, co uchroniło je przed biedą. Gdy został biskupem zasłynął wśród wiernych jako dobroczyńca i gorliwy duszpasterz. Uratował przed śmiercią trzech drobnych złodziejaszków upraszając w Konstantynopolu cesarza Konstantyna I Wielkiego o darowanie im życia."

Serdecznie dziękujemy Mamom z Rady Rodziców zaangażowanym w organizację mikołajek oraz panu Stanisławowi Funkowi i panu Sylwestrowi Jamrozikowi za wykonywanie zdjęć z Mikołajem:)


ANDRZEJKOWE CZARY-MARY!!!!

Jak tradycja nakazuje 30 listopada obchodzimy Andrzejki! Zabawy i wróżby andrzejkowe sięgają wielu, wielu lat wstecz, w tym to oto magicznym dniu wszyscy chłopcy zbierali się aby zajrzeć w przyszłość, a kilka dni wcześniej w tzw. "katarzynki" robiły to młode dziewczęta. Sposobów by odczytać przyszłość jest wiele- wróżby z butami, skórkami jabłek, z butelką, z trzema filiżankami, ale najważniejszą z nich jest oczywiście lanie wosku przez dziurkę od klucza.

Dzieci bardzo oczekują zabaw andrzejkowych, chętnie goszczą w tych dniach ekspertów od wróżb i czarów- wróżki i cyganki, które potrafią wyczytać los nawet z fusów. Po tradycyjnych wróżbach czas na...tańce! Zwieńczeniem zabaw jest oczywiście słodki poczęstunek oraz gry i zabawy :) i chociaż cygankom ze starości pojawiają się bóle nóg nasi milusińscy wykazują niezmierzone pokłady energii i ochoty do zabawy!


 


ŚWIĘTO PSZCZÓŁEK

Nasze kochane Pszczółki jako ostatnia grupa świętowała swój dzień. Uroczyście przyjęły do swojego grona nowe dzieci, a wspólnym zabawom i szaleństwu nie było końca. Dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanych konkursach rozwijających ich sprawność, a poziom hałasu był u nich niczym brzęk w ulu, nie zabrakło słodkiego poczęstunku ani dyplomików :). Zmęczone ale zadowolone Pszczółki już jako pełnoprawne starszaki witają nas uśmiechem każdego każdego dnia.

 


ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE MUCHOMORKÓW

Muchomorki zaprosiły swoich Rodziców na zajęcia otwarte w dniu 21.11. / czwartek/ Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę zdobytą w przedszkolu. Rodzice mogli zaobserwować pracę z dziećmi w przedszkolu, tok zajęć, różne metody i formy pracy.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W naszym przedszkolu to już trochę tradycja, by obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Święto całkiem niemłode a jakie pluszowe i kochane! W tym roku każda z grup osobno świętowała ze swoimi misiami, nie zabrakło zagadek,wspólnych zabaw z pluszakami, tańców oraz historyjek na temat początków Dnia Misia. To właśnie pluszaki są naszymi pierwszymi przyjaciółmi, potrafią z nami rozmawiać na długo przed tym, gdy my nauczymy się posługiwać mową. Miś przytuli, pocieszy, rozśmieszy, utuli do snu...więc świętujmy co roku 25 listopada jego Dzień :))

 


ŚWIĘTO GRUPY U MUCHOMORKÓW!

Świąt w naszym przedszkolu ciąg dalszy! Tym razem bawiły się w swoim gronie"Muchomorki", które oficjalne przyjęły do swojej grupy nowe dzieci. Czerwono-białemu szaleństwu nie było końca- muzyka, konkursy, słodki poczęstunek, śpiewy, tańce, hulańce. Oczywiście ogromną radością był...balon muchomorka :) Dziękujemy wszystkim dzieciom za zabranie z domu dobrego humoru- bez tego składnika nie było by przedniej zabawy!


ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE III- U PSZCZÓŁEK

23.11 Rodzice mogli obserować zajęcia w grupie naszych starszaków na I piętrze- u Pszczółek. Tematyka zajęć była adekwatna do nazwy miesiąca "Co listopad w worku niesie". Dzięki takim zajęciom rodzice mają możliwość krótkiej obserwacji pracy dydaktyczno- wychowawczej w przedszkolu, mamy nadzieję, że się im podobało :)

 

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE IV- TYGRYSKÓW :)

W dniu 22.11 odbyły się zajęcia otwarte w grupie Tygrysków. Przybyli Rodzice mogli obserwować tok zajęć w przedszkolu. Uczyliśmy sie o domie zwierząt- o lesie oraz zwyczajach naszych leśnych przyjaciół. Mamy nadzieję, że przybyłym gościom bardzo się podobało i zapraszamy już dziś na spotkanie opłatkowe w naszej przedszkolnej grupie :)

 

 


 

AKADEMIA Z OKAZJI NIEPODLEGŁOŚCI- 11 LISTOPADA!

Dzisiaj ważna jest rocznica- 11 LISTOPADA tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa- składaliśmy i my Przedszkolaki. Bowiem szacunku do własnego kraju uczyć się należy już od najmłodszych lat. Co roku z tej ważnej okazji starszaki przygotowują uroczystą akademię. W tym roku Tygryski przygotowały montaż słowno- muzyczny wraz z projekcjami multimedialnymi.

Przedstawiliśmy dzieciom historię Polski w kilka minut. Dzieci dowiedziały się czym jest nasz kraj, jakie są nasze symbole narodowe. Odśpiewaliśmy razem Hymn oraz piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Tygryski zatańczyły również taniec z szarfami do piosenki Marka Grechuty "Ojczyzna". Mamy nadzieję, że słowo "Polska" będzie z dumą wypowiadane przez dużych i małych Polaków, bo katechizm polskiego dziecka znamy wszyscy :)

"Kto Ty jesteś? Polak mały..."

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE RYBEK

"Mam trzy latka, trzy i pół...", który przedszkolak nie zna tego wierszyka? Znają go również nasze maluszki- RYBKI. Nadszedł już wyczekiwany przez wszystkich dzień- przez Dzieci i ich Rodziców- 9.11. W tym to bowiem dniu oficjalnie zostali włączeni w poczet przedszkolaków przez Panią Dyrektor. Zgromadzeni Rodzice ocierali łezkę wzruszenia i dumy oglądając pierwsze występy swoich dzieci.

Naszym kochanym Rybkom życzymy samych radosnych chwil w gronie Przedszkolaków- a Rodzicom gratulujemy posiadania cudownych pociech :)


ECO POKAZ MODY

Nasze przedszkole pod kierunkiem pani Aliny Skóry włączyło się w konkurs organizowany przez MPO Kraków, którego celem było wykonanie ciekawego stroju ze...."śmieci". Rodzice wraz z naszymi przedszkolakami stanęły na wysokości zadania! Zadanie jury było podwójnie trudne= wybór trzech strojów, które przechodziły do dalszego etapu konkursu.

Były i rycerze, smoki, wróżki, damy, motyle, ślimaczki!- jednym słowem recyklingowy zawrót głowy! Doceniamy starania naszych kochanych Przedszkolaków i ich Rodziców. Z przykrością musieliśmy wyłonić przedstawicieli ale dla nasz wszystkie dzieci, które w tym dniu wykonały strój są ZWYCIĘZCAMI!


MUSICAL " DOROTKA W KRAINIE OZ"

31 października nasze najstarsze grupy "Tygryski" i "Smerfy" wyruszyły na wycieczkę do MDK-u w Myślenicach na musical "Dorotka w Krainie Oz". Była to nowa forma teatralna i od razu wpadła nam w oko i ucho. Było strasznie, śmiesznie, muzycznie i bardzo kolorowo. Pokaz świateł 3D wywołał na twarzach wszystkich widzów "ochy" i "achy"! Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola, do końca nuciliśmy pod nosem "Żółty szlak prowadzi nas, przez pola, łąki, poprzez las..." :)

 


KONCERT DLA PANI JESIENI

Kto powiedział, że Jesień jest nudna? Że jest bura, szara i smutna? Jesień bywa kolorowa, wesoła i ciekawa! A także bardzo twórcza! Dostarcza nam materiału przyrodniczego, plastycznych inspiracji no i muzycznych doznań. Nasze przedszkolaki szaleją w parku,kiedy pogoda dopisze, a w tym roku szalejmy również muzycznie! Pani Magłosia zorganizowała koncert dla Pani Jesień. Każda z grup przygotowała występ z tej okazji- najmłodsze dzieci z grupy Rybek zaśpiewały i zatańczyły, Muchomorki zaprezentowały inscenizację o Jesieni, zaprezentowały układ taneczny i zaśpiewały wykorzystując własnoręcznie zrobione instrumenty.Na marchewki urodziny zaprosiły nas Pszczółki, a Tygryski zaśpiewały i zagrały na swoich instrumentach. Dopełnieniem koncertu był występ Smerfów, które zaśpiewały oraz zaprezentowały układ taneczny do utworu "Cztery pory roku- jesień" A. Vivaliego.

 

Nasza Pani Jesień mamy nadzieję była bardzo zadowolona!
 


 

TEATRZYK PROFILAKTYCZNY  "JAŚ I MAŁGOSIA!"

Każdy chyba zna historię Jasia i Małgosi oraz okrutnej Baby Jagi? Zaletą bajki jest to, że można ją opowiadać na tysiąc sposobów! 26.10 zawitał do nas teatrzyk, który opowiedział nam historię rodzeństwa w tysiąc sto pierwszy sposób- a właściwe opowiedziała nam ją Przyroda, która była głównym narratorem.

Teatrzyk miał na celu zwrócenie uwagi na problem śmieci oraz potrzebę ich segregacji oraz recyklingu. Z duchu postawy przyjaciela przyrody dzieci pomogły bohaterom uporać się z zaśmieconym lasem, wspólnie pokonali śmieciową Babę Jagę! Na końcu naszej wspólnej opowieści dzieci otrzymały dyplom "Przyjaciela Przyrody" zobowiązały się również solennie podczas przyrzeczenia, że będą dbać o naszą, piękna Ziemię. 

 

 


PASOWANIE NA STARSZAKA "TYGRYSKA"

Przychodzi taki moment w życiu każdego przedszkolaka, że trafia do grupy starszaków- ostatni bądź przedostatni rok w przedszkolu to czas zintensyfikowanej nauki poprzez zabawę i zajęcia. Niezmiernie ważnym elementem w życiu starszaka jest pasowanie! To oficjalne włączenie w społeczność przedszkolną. I tak też było i będzie w tym roku. Dzieci z grupy IV zaprosiły Panią Dyrektor i w jej obecności udowoniły, że zasługują na włączenie w poczet "starszaków". Wyśpiewały i wyrecytowały całą swoją wiedzę- nt. pory roku, miesięcy, bezpieczeństwa na drodze czy zdrowego odżywania. Pani Dyrektor oficjalnie nadała nazwę naszej grupie i każdego z osobna pasowała na "Tygryska".

A później? Tygrysie harce i zabawy, słodki poczęstunek był bombą energetyczną do dalszych zabaw. Każdy Tygrys wrócił do domu z umalowaną buźką oraz tygryskimi gadżetami!

 

 AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

14.10 przypada rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej powołanej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego jako pierwszy w Polsce i w Europie organ władzy oświatowej. Stąd co roku obchodzimy nasze święto. Akademię przygotowała z dziećmi nauczyciel p. Edytka, a piosenkę dla wszystkich Pań zaśpiewały Muchomorki. I chociaż akademia odbyła się w piątek 13-nastego - nam dopisywały humory i szczęście :)


ZABAWY W PARKU

Najpiękniejsze dni to te pełne słońca i radości na twarzy dziecka, kiedy można wskoczyć w kopkę liści albo wziąć udział w wielkim konnym wyścigu- oczywiście w przedszkolnym parku! Tak bawią się nasze przedszkolaki. Korzystamy z uroków nareszcie pięknej, polskiej jesieni...tu Tygryski i Pszczółki

CO SŁYCHAĆ U NASZYCH NAJMŁODSZCH RYBEK?

"Mam trzy latka, trzy i pół...brodą sięgam ponad stół"- wszyscy znamy ten popularny wierszyk prawda? I znają go również nasze maluszki, które po płaczliwym okresie z uśmiechem na twarzach wędrują co rano do przedszkola. Zdarza się, co prawda trochę łez..jednakże uśmiech gości częściej na buziach naszych Rybeniek. Co u nich słychać? Ano muzykę, taniec, śpiew...zabawę- sami Państwo zobaczcie :)

JESIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU!

Zmieniła się nam pora roku, zmienił się nam miesiąc ale jedno się nie zmienia- dzieci kochają jesień, nawet jeśli jest szara i deszczowa. Kolorowe liście tworzą urokliwy dywan w naszym parku, dzieci przynoszą dary jesieni do przedszkolnych kącików, to czas kiedy dużo mówi się o zwierzętach, o drzewach, o warzywach i o owocach. Każda z grup przygotowuje prace plastyczne poświęcone jesiennej szacie. To czas kiedy wspólnymi siłami przygotowujemy sałatki owocowe i jarzynowe, soki i przetwory.

Wizyta w slepie spożywczym również może być budująca o czym przekonały się Tygryski. O każdym owocu można opowiedzieć, a w przedszkolu każdego owocu można spróbować. Tak drodzy Rodzice uczymy się wielozmysłowo :)

A słyszał ktoś przedszkolaki na spacerze jak głośno śpiewały "Idzie jesień, idzie jesień poprzez świat wrzesień w kolorowe liście wpadł. O tak!..."

 


PSZCZÓŁKI I MUCHOMORKI na wyjeździe do MDKU!

03.10. nasze średniaki - Pszczółki i Muchomorki wyjechały na pierwszą wycieczkę do MDKU w Myślenicach na bajkę pt. "Kot w butach"- piękne widowisko zachwyciło nasze przedszkolaki, uśmiechnięte wróciły do przedszkola. Bajka bardzo się im podobała, dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie się z teatralnymi przedstawieniami, chociaż nie zabrakło opinii, dlaczego kot to nie prawdziwy kot a przebieraniec.

Jednak podczas spektaklu nasze dzieci dały się ponieść fantazji, reagowali spontanicznym śmiechem na sytuacje humorystyczne, a aktorów pożegnały gromkimi brawami. Chyba najbardziej dzieci cieszył fakt posiadania plecaka z prowiantem :)

 


DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września Pani Edytka zaprosiła nas do udziału  ogólnopolskiej akcji "Dzień Głosnego Czytania". Jak wiadomo czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Każda z grup wysłuchała przeczytanej przez Panią Edytkę bajkę m.in "Szewczyk dratewka" czy "Kozucha kłamczucha". Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. :)

 

 

 


DZIEŃ SMERFA!

Nasze starszaki- Smerfy to w większości "weterani" przedszkola, pasowani na przedszkolaka kilka lat wcześniej dziś w grupie najstarszaj mogą poświętować swój dzień. Tradycją jest, że pasujemy najmłodszych, a każda z grup ma swoje święto. W tym dniu nasze Smerfy wraz z Paniami oddały się smerfnemu szaleństwu- skoczna muzyka, gry i zabawy, słodki poczęstunek - tego i mnóstwa innych atrakcji doświadczyły nasze smerfne starszaki.

 

Przed nami kolejne pasowania i święta grup! :)


JAK BYĆ BEZPIECZNYM PRZEDSZKOLAKIEM?- WIZYTA PANÓW POLICJANTÓW

O bezpieczeństwie na codzień mówi się coraz więcej, dzieci uczy się od małego bycia przezornym i ostrożnym. Wdrażanie do zachowania zasad bezpieczeństwa jest bardzo ważne, nasze przedszkole do bezpieczeństwa przywiązuje ogromną rolę- wciąż i wciąż napominamy i wymagamy. Aby nasze działania wychowawcze uskutecznić zaprosiliśmy do nas prawdziwych...POLICJANTÓW. Panowie opowiedzieli nam o bezpieczeństwie podczas różnych sytuacji, napominali o zapinaniu pasów w fotelikach, o jeździe na rowerze pod opieką dorosłych i w kasku, o zachowaniu podczas zabawy na placu zabaw a wszystko to ilustrowali za pomocą plansz graficznych.

 

Oczywiście nie zabrakło pytań o to, jak zostać policjantem? Odpowiedź Panów mundurowych była krótka- jeść dużo warzyw i owoców, słuchać Pań i dobrze się uczyć. Teraz to już 80% przedszkolaków chce nosić mundur policyjny :)

Wielkie wrażenie wywołała na dzieciach prezentacja munduru i wyposażenia policjanta, co prawda deszcz pokrzyżował nam plany obejrzenia radiowozu ale myślę, że kiedyś to nadrobimy :) Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Panom policjantom specjalnie wykonaną laurkę oraz rysunki przedstawiające pracę Policjantów- serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!!

 

Grunt to bezpieczeństwo :)


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

 

20 wrzesień. Dzień jak co dzień, a jednak inny. Każda z grup przedszkolnych może "zaszaleć" - w końcu to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!

Zabawa w naszych salach ze względu na pogodę nie popsuła nam humoru! Działo się! Świętowaliśmy czas ze swoimi przyjaciółmi. A o moc atrakcji zadbały nasze Panie zamieniając sale w prawdziwą krainę zabaw! Były tańce, konkursy, malowanie buziek!

Dziękujemy dzieciom za zabranie z domu wspaniałych humorów!

 

 

Witamy w przedszkolu!

Wrzesień- miesiąc rozpoczynający nowy rok szkolny. 4 września uczniowie i przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę z nauką! W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu zjawiły się nowe dzieci, a maluszki awansowały w hierarchii przedszkolnej na średniaków, średniaki na starszaków. I chociaż trudno się niektórym rozstać z mamą, pojawia się troszkę łez nie jest źle, a z każdym dniem będzie coraz lepiej. Wystarczy cierpliwość, wytrwałość i dużo miłości. Zachęcamy rodziców dzieci nowych do korzystania ze strony internetowej, do rozmów z nauczycielkami oddziału na temat dzieci. Przekażcie Państwo również ważne informacje o dziecku oraz Wasze spostrzeżenia. Czasami adaptacja do środowiska przedszkolnego trwa dłużej, istotnym jest by ten okres uczynić jak najmniej bolesnym. Z czasem zauważycie różnicę :)

W naszym przedszkolu funkcjonuje obecnie pięć oddziałów

Na parterze zagościły starszaki:

SMERFY i TYGRYSKI

Na pierwszym piętrze - maluszki, średniaki i starszaki:

RYBKI- maluszki, MUCHOMORKI- średniaki i PSZCZÓŁKI- starszaki

Wkrótce zamieścimy fotorelację z pierwszych dni w przedszkolu! Życzymy miłego dnia!

 

 

 

 

 

Z życia przedszkola